НБУ отримав нагороду провідного європейського видання

Національний банк України вперше отримав престижну міжнародну нагороду Central Banking Awards у категорії "Прозорість" від англійського журналу Central Banking. Це профільне видання про діяльність центральних банків та фінансових регуляторів.

За словами голови комітету Central Banking Awards та головного редактора Central Banking Крістофера Джеффрі, НБУ доклав значних зусиль для підвищення прозорості під керівництвом Валерії Гонтаревої та Якова Смолія.

"Водночас Національний банк продемонстрував, що посилена прозорість може бути важливим інструментом здійснення реформ в складних умовах, а не просто предметом розкоші для центральних банків у процвітаючих країнах з розвиненою економікою", – зауважив Крістофер Джеффрі.

В Central Banking Awards зазначили, що з 2014 року НБУ значно збільшив обсяг інформації, яку він оприлюднює. Як і багато інших центральних банків світу, український Регулятор запровадив таргетування інфляції, яке вимагало системних комунікацій щодо політики НБУ.

За три роки Національному банку вдалося повністю перезавантажити систему зовнішніх комунікацій, спрямувавши її на виконання мандату центрального банку. У підсумку зовнішні комунікації Національного банку підвищують ефективність політики Регулятора, пояснюючи логіку прийняття рішень, їх причини і наслідки.

За результатами 2017 року у категорії "Прозорість" переміг Банк Ірландії, 2016 року – Банк Ізраїлю, 2015 року – Національний банк Чехії, 2014 року – Ріксбанк (центральний банк Швеції).

Урочисте вручення нагород відбудеться 13 березня цього року у Лондоні, Велика Британія.

Прес-реліз Central Banking Awards: https://www.centralbanking.com/awards/3948671/transparency-national-bank-of-ukraine.

Довідково:

Сentral Banking – Англійське видавництво Central Banking було засноване у 1990 році. Воно опікується виданням однойменного профільного журналу, серії книжок та тематичних брошур (whitepapers), а також щорічною нагородою Central Banking Awards. Видавництво також проводить освітні професійні заходи для центробанкірів та учасників фінансового ринку. Central Banking – топовий міжнародний журнал для центробанкірів, який читають у 130 країнах світу та отримують співробітники 120 центральних банків. До редакційної рада журналу входять ключові фігури міжнародного співтовариства центробанкірів такі як Жан-КлодТріше, екс-голова Європейського центрального банку та Банка Франції, а також економісти найкращих університетів світу, включаючиЙельський, Гарвардський та Колумбійський.

Central Banking Awards – щорічна нагорода профільного журналу Сentral Banking. Вона складається з 26 категорій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу, а інші 13 категорій – учасників фінансового ринку.

Категорії, за якими обираються найкращі центральні банки: центральний банк року, Голова року, довічне досягнення Голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, веб-сайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, а також розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій.

Нагороду Central Banking Awards у категорії "Прозорість" передусім отримують за здобутки центрального банку з точки зору прозорості по відношенню до широкого кола стейкхолдерів (зацікавлених груп). Для цього центральний банк має продемонструвати значні здобутки та/або лідерство, підтверджене зрозумілою комунікацією та взаємодією зі стейкхолдерами з використанням каналів внутрішньої та зовнішньої комунікації.

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригінал статті читайте за посиланням.