Нацбанк у 2018 році виконав усі заплановані заходи у сфері євроінтеграції

Національний банк України виконав усі заплановані на 2018 рік заходи у сфері європейської інтеграції, передбачені положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це повідомили на офіційному сайті Регулятора. 

У цьому напрямку НБУ фокусувався на адаптації законодавства у сферах банківського регулювання та нагляду, лібералізації ринку капіталу та функціонуванні платіжних систем.

Зокрема, для забезпечення ефективного та прозорого банківського регулювання та нагляду НБУ запровадив обов’язковий коефіцієнт покриття ліквідністю LCR, розробив концепцію запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування NSFR, (який запрацює у 2020 році) та врегулював організацію системи управління ризиками в банках і банківських групах. Також у 2018 році Регулятор запустив роботу Кредитного реєстру, затвердив нове положення про ліцензування банків та удосконалив підходи до оцінки банків тощо.

Для поступової лібералізації руху капіталу Регулятор розробив нове валютне законодавство, яке дозволяє Україні перейти на прозору модель валютного регулювання. Закон України "Про валюту і валютні операції", набув чинності 7 лютого 2019 року.

Водночас Нацбанк спільно з експертами ЄС проаналізував прогалини законодавства у сфері платіжних систем, підготував дорожню карту для імплементації Другої платіжної директиви ЄС (PSD2) та запровадив віддалену ідентифікацію клієнтів банків – фізичних осіб через систему BankID НБУ, що дозволить отримувати дистанційно як адміністративні, так і банківські послуги (наприклад, відкриття рахунку). Всі ці заходи спрямовані на удосконаленням функціонування платіжних систем.

Довідково:

Угода про асоціацію між Україною та ЄС підписана у 2014 році. Вона передбачає перехід взаємовідносин сторін від партнерства і співпраці до політичної асоціації та економічної інтеграції. Угода повністю набрала чинності 01 вересня 2017 року, до того часу сторони здійснювали її тимчасове застосування.

Нагадаємо, НБУ отримав нагороду провідного європейського видання​ в категорії "прозорість"

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригінал статті читайте за посиланням.