На Запорізькій АЕС запрацює вдосконалений комплекс з переробки радіоактивних відходів

20 грудня на Запорізькій АЕС презентували вдосконалений комплекс з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ).

Про це повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

У відомстві зазначили, що проект має привести систему поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог. Крім того, комплекс має забезпечити можливості передачі РАВ на остаточне захоронення.

Президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський зазначив, що основне технологічне обладнання поставили за кошти міжнародної допомоги в межах програми TACIS обсягом 11,5 мільйонів євро. Із запуском комплексу на Запорізькій АЕС розпочинається новий етап розвитку існуючої системи поводження з РАВ: “Це – етап завершеного циклу: від утворення до глибокої переробки радіоактивних відходів і отримання кінцевого продукту, придатного для передачі на остаточне зберігання чи захоронення”.

“Це останній проект програми TACIS. Далі вступила в дію програма “Інструмент співробітництва з Ядерної Безпеки” (ІСЯБ), програма у більшій мірі зі співробітництва”, - сказав керівник проекту від Європейської комісії Хенк Вай Рай.

Технології переробки РАВ обирали з урахуванням міжнародного досвіду, рекомендацій МАГАТЕ та Європейської комісії. Проектування і компоновка будівлі виконувались одночасно із виготовленням обладнання, оскільки устаткування великогабаритне і складне.

Комплекс планують ввести в промислову експлуатацію відразу після завершення випробувань на реальних РАВ в 2019 році.

Модернізація існуючої системи дозволила створити повний цикл поводження з радіоактивними відходами. Нове обладнання повністю відповідає останнім світовим тенденціям в сфері поводження з РАВ та є найсучаснішим з існуючих на даний момент, – зазначили в Міненерго.

Довідково.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.

Підготовлено за матеріалами Міністерства енергетики і вугільної промисловості. 

Рубрика: