На європейський ринок виходить нова українська аграрна продукція, – Ольга Трофімцева

Українські виробники сільськогосподарської продукції все більше виходять із новими продуктами на європейські ринки: зокрема, це гриби та молочні продукти. 

Про це під час міжнародної виставки "Зелений тиждень" у Берліні, заявила заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

"Наші виробники поступово "намацують" європейський ринок і виходять дедалі більше з новою продукцією. Це продукти, які раніше або взагалі не поставлялися, або в дуже малих кількостях.", – передає видання "Укрінформ" її слова.

Як приклад вона навела гриби, за якими збільшується вибір квоти, масло вершкове та інші молочні продукти. Хорошим прикладом чиновниця назвала і часник, тарифну квоту за яким українські виробники не вибирали аж до 2017 року, а торік вибрали майже на 100%. 

Що стосується продуктів, які користуються особливим попитом, таких, як мед, соки, за якими річні квоти вибираються за лічені тижні, то ситуація, за оцінкою Ольги Трофімцевої, може змінюватися. Зокрема, з огляду на те, що меду може вироблятися менше, відповідно буде зменшено й експорт в країни ЄС.
В цілому заступниця очільника МінАПК задоволена співпрацею України з Євросоюзом у сфері торгівлі.

"Двосторонній товарообіг в сфері АПК зростає, Зона вільної торгівлі "працює для двох сторін". Позитивно розвивається не тільки торгова складова, а й кооперація в широкому сенсі, те, що пов'язано з проектуванням, дигіталізацією, розвитком сільських територій", – резюмувала Ольга Трофімцева.

Раніше повідомлялося, що з січня до листопада 2018 року український аграрний експорт до країн Європейського Союзу збільшився на $362,3 млн та сягнув $5,6 млрд.

З 18 до 27 січня 2019 року український бізнес вперше за 5 років офіційно презентує свою продукцію в окремому національному павільйоні на продовольчій виставці-ярмарку “Міжнародний зелений тиждень” в Берліні (Федеративна Республіка Німеччина). В експозиції загальною площею 1200 кв. м свої товари представляють 50 українських виробників молочних, м’ясних та кондитерських виробів, органічних і вегетаріанських продуктів, риби, морепродуктів, алкогольних і безалкогольних напоїв, меду, тощо.

Довідково:

Виставка-ярмарок "Зелений тиждень" відбувається в німецькій столиці щороку у січні. Офіційно вона почала свою роботу у 1935 році. Це найбільша міжнародна виставка продовольства і сільського господарства. Щорічно її відвідують більше 400 тисяч осіб. Це - свого роду "Аграрний Давос". В межах виставки відбувається Глобальний форум з продовольства і сільського господарства (GFFA), а також Саміт аграрних міністрів.

Основний тренд цьогорічної виставки - діджіталізація сільського господарства і технологій майбутнього для харчової промисловості. За інформацією організаторів, в цьому році у виставці вже взяли участь 1750 представників з понад 60 країн, понад 70 міністрів сільського господарства, відбулися більше 300 конференцій і заходів.