Могеріні: ЄС залишається на позиціях повної та безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України

Під час зустрічі з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним Високий Представник ЄС  із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні підтвердила незмінність підходів ЄС щодо питання застосування санкцій стосовно Росії з метою повного виконання Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, повідомляє прес-служба МЗС УКраїни.

«Євросоюз залишається на позиціях повної та безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах», - підкреслила Федеріка Могеріні.

Павло Клімкін, своєю чергою, наголосив на необхідності подальшого активного залучення ЄС до процесу стабілізації ситуації на Сході України, а також висловив вдячність за продовження санкцій ЄС щодо Росії та щодо розширення санкційного списку за рахунок включення компаній, які брали участь у будівництві мосту через Керченську протоку.

У цьому контексті співрозмовники погодилися із необхідністю окремого обговорення дій Росії в акваторії Азовського моря, які становлять загрозу в тому числі й компаніям держав-членів ЄС, судна яких заходять в українські порти.

Сторони також обговорили актуальні питання двосторонніх відносин Україна-ЄС, зокрема, підготовку до П’ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС (відбудеться в Брюсселі 17 грудня), а також Міністерського засідання Східного партнерства (відбудеться в Люксембурзі 15 жовтня). У цьому контексті Міністр наголосив на необхідності пошуку нових підходів щодо застосування принципів «більше за більше» та подальшої диференціації, залежно від стану та пріоритетів відносин ЄС з країнами-партнерами.

На завершення Павло Клімкін висловив зацікавленість в організації до кінця поточного року візиту Високого Представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики до України.