Українська сторона зацікавлена у тому, щоб поглибити інтеграцію з Європейським Союзом у форматі Східне Партнерство Плюс. Про це під час зустрічі з представниками Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Напередодні десятої річниці Східного Партнерства, яку відзначаємо у травні цього року, для нас важливо скоординувати з громадянським суспільством спільні цілі і плани подальшої роботи. Ми будемо приділяти особливу увагу тому, щоб розвивати співпрацю у форматі Східне Партнерство Плюс, — підкреслила Віце-прем’єрка.
За її словами, посилення двостороннього діалогу між Україною та ЄС сприятиме виходу України на лідерські позиції в межах Східного Партнерства. Зокрема, Київ має всі можливості для того, щоб стати флагманом з-поміж шести країн (Україна, Молдова, Грузія, Азербайджан, Білорусь та Вірменія – ред.), наприклад, у сферах енергетики та цифрової індустрії. “Це повністю збігається з тим, що ми хочемо робити в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС”.
Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Україна та ЄС домовились поглибити співробітництво у пріоритетних галузях енергетики, юстиції і внутрішніх справ, митниці та цифрової економіки на П'ятому засіданні Ради асоціації Україна - ЄС.
“Саме реалізація цих пріоритетів є нашим першочерговим завданням на 2019 рік”, — наголосила представниця Уряду.
Крім того, поглибленню співпраці сприятиме інтенсивний двосторонній культурний і молодіжний обмін. У зв’язку з цим Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається на позитивні рішення з боку ЄС щодо підтримки відкриття в Україні Європейської школи Східного Партнерства та започаткування Програм Коледжу Європи (заклад післядипломної освіти з європеїстики - ред.). Такі заклади та курси не лише покращать знання української молоді про ЄС, а й підвищать рівень кваліфікації представників місцевого самоврядування в умовах реформи децентралізації.
Довідково:
Модель Східне Партнерство Плюс передбачає поглиблену співпрацю з Європейським Союзом для країн, які демонструють найбільший успіх у виконанні Угод про асоціацію з ЄС. Однією зі складових такого формату може стати створення трастового фонду, який зосередиться на інвестиціях в економіки таких країн-партнерів ЄС.
Нагадаємо, деякі політики намагаються перетворити євроінтеграцію України на новий комунізм.