Індекс настроїв малого бізнесу в Україні зростає

Європейська Бізнес Асоціація за участі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства представили результати дослідження настроїв малого бізнесу в Україні. Показник Індексу піднявся до 3 балів з 5-ти можливих, порівняно з 2,7 балами минулого року, та вийшов з негативної площини.

Про це повідомляє Мінекономіки.

 

 

Загалом індексі настроїв малого бізнесу спостерігається позитивна динаміка. Кількість задоволених нинішнім станом справ у бізнесі суттєво зросла – від минулорічних 31,6% до теперішніх 42%. До того ж, зменшилась кількість тих, кого не влаштовує поточна економічна ситуація – 29,2% проти 38,4% у минулому році.

“Роль держави - створення сприятливої політики та забезпечення рівних умов для всіх гравців на ринку. Більший показник задоволених станом справ у малому бізнесу в порівнянні з минулим роком свідчить про правильні кроки та напрямок руху державної політики”, - зауважив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович. 

На 10% зросла кількість підприємців, які очікують покращення у бізнесі у порівнянні з минулим роком – 58,7% проти 47,4%. Майже половина підприємців планують збільшувати кількість найманих працівників – 40,8% планують наймати нових людей, а тільки 9,6% – скорочувати. 

Крім того, 44,6% планують збільшувати рівень заробітної плати своїм робітникам. За останній рік зросла задоволеність підприємців своїм рівнем прибутків – майже в півтора рази. Минулого року тільки 27% респондентів влаштовував їхній прибуток, а зараз таких нараховується 40,7%. 

З усіма результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/3cnMLnm

Довідково:

Індекс настроїв малого бізнесу − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 року у межах проекту Unlimit Ukraine. Партнери проекту у цьому році: компанія ЛІГА:ЗАКОН, 28Quadrate, Міністерство цифрової трансформації. Мета дослідження – співпраця з малим і мікробізнесом та аналіз точок зростання, які стимулюватимуть його розвиток. Дослідження проводилось з 29 жовтня по 18 грудня 2019 року, у ньому взяли участь 632 власники і директори малого бізнесу усіх сфер діяльності.