Харків та Луцьк отримали перші тролейбуси завдяки кредиту від Європейського інвестиційного банку

Харків отримав перший низькопідлоговий, односекційний тролейбус з 49-ти комфортабельних тролейбусів, а Луцьк – перші два з 29-ти низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

 

Це стало можливим завдяки участі цих міст у проєкті «Міський громадський транспорт України» (UUPTP), що є рамковим кредитом від ЄІБ.

Окрім кредиту від ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка у межах цього проєкту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності. 

Відтак, Луцьк отримав позику загальною сумою 4.36 млн євро на придбання нових тролейбусів. Тролейбуси для Луцька виготовило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».В квітні цього року Міська рада Луцька та «Богдан Моторс» підписали контракт на поставку 29 нових низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, включно із запасними частинами та витратними матеріалами, а також набір обладнання та інструментів для обслуговування, ремонту та пов'язаних із цим послуг. Згідно з графіком поставки, тролейбуси прибуватимуть до Луцька до кінця серпня 2021 року.

Зокрема, місто отримає 150 000 євро як інвестиційний грант від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP) для поліпшення транспортної інфраструктури міста.  

Харків загалом отримав 10 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку. Тролейбус для Харкова виготовило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Згідно з графіком поставки, 49 одиниць тролейбусів будуть поставлені до Харкова до кінця 2021 року. Вся партія включатиме 12 двосекційних та 37 односекційних тролейбусів.

Рубрика: