Економічні переваги від інтеграції у Єдиний цифровий ринок ЄС – результати дослідження

Міністерство цифрової трансформації України презентувало дослідження «Інтеграція України у Єдиний цифровий ринок ЄС: потенційні економічні переваги». Аналітичний матеріал підготували експерти Центру аналізу міжнародної торгівлі Trade+ при Київській школі економіки та ГО «Український центр європейської політики».

Результати дослідження містять оцінки та реальні розрахунки потенційного прибутку для економіки країни від інтеграції у Єдиний цифровий ринок ЄС.

Під час презентації було наголошено на таких основних економічних перевагах: 

  • зниження трансакційних і торговельних витрат у торгівлі товарами та послугами між ЄС та Україною; 

  • зростання ефективності роботи бізнесу, продуктивності економіки та ВВП України; 

  • зростання добробуту громадян України та ЄС: кращий доступ та зниження цін на цифрові інноваційні товари та послуги, захист прав споживачів; 

  • розвиток інноваційних продуктів та послуг та цифрової інфраструктури.

Згідно з дослідженням, поступове наближення регуляторного середовища та цифрового розвитку України до рівня ЄС у рамках інтеграції до Єдиного цифрового ринку  сприятиме зростанню експорту з України до ЄС на 11,8-17% (2,4-3,4 млрд дол. США), послуг — на 7,6-12,2% (302,5-485,5 млн дол. США). Також це позитивно вплине на продуктивність та економіку України: зростання ВВП України — на 2,4-12,1% (3,1-15,8 млрд дол. США), добробуту громадян — на 3,6-7,8%.

Для України інтеграція в Єдиний цифровий ринок ЄС є інструментом поглиблення економічної інтеграції у внутрішній ринок ЄС, а також просування цифровізації України у відповідності до європейських та міжнародних стандартів. Цифровізація передбачає, зокрема, таке:

  • розширення взаємного доступу до онлайн-ринків і цифрових послуг, а також приєднання України до єдиних правил, стандартів та процедур з ЄС у цифровій сфері, в т.ч. щодо оформлення електронних контрактів, 

  • здійснення електронних платежів та розрахунків, 

  • поширення цифрового контенту, 

  • оформлення авторських прав, 

  • надання транскордонних цифрових послуг та захисту прав споживачів в мережі інтернет тощо. 

Захід було проведено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити дослідження – за посиланням.

Інфографіка: Facebook page, Ukrainian Centre for European Policy