Держекоінспекція контролюватиме викиди парникових газів в Україні з 2021 року

З 1 січня 2021 року розпочинає діяти закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», згідно з яким Державна екологічна інспекція (ДЕІ) України здійснюватиме перевірки документів про викиди. Ухвалення такого законопроєкту було необхідне для впровадження європейського законодавства в українське.

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

За словами голови ДЕІ Андрія Мальованого, найближчим часом буде розроблено методику контролю над обсягами викидів парникових газів. ДЕІ зможе провести позапланову перевірку впродовж 3 місяців після подачі документів суб’єктами господарювання і перевірити відповідність інформації дійсному положенню справ.

«З 1 січня 2021 року вводиться в дію Закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Підставою для прийняття цього закону є необхідність України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС наблизити своє законодавство до європейського. Зокрема, важливим є впровадження Директиви 2003/87/ЄС, згідно з якою є обов’язковим створення системи торгівлі викидами парниковими газами. Вона передбачає отримання суб’єктами господарювання дозволу на певну кількість викидів. У разі, якщо обсяг утворених парникових газів менший, підприємство може продати «залишок» викидів іншому суб’єкту», – зазначив Андрій Мальований.