Данія передала Україні 50 апаратів штучної вентиляції легень

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом.

Міністри обговорили взаємодію двох країн у протидії пандемії COVID-19. Дмитро Кулеба висловив глибоку вдячність уряду Данії за надання Україні 50 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ)  для лікування критично хворих пацієнтів. 

«Україна вдячна за цей знак справжньої дружби та підтримки з боку Данії», – зазначив Дмитро Кулеба.

Окремою темою розмови стало створення Кримської платформи, яка покликана консолідувати зусилля міжнародної спільноти для захисту прав людини та деокупації українського півострова. Дмитро Кулеба повідомив Йеппе Кофоду про установчий саміт Кримської платформи, запланований на травень 2021 року, та запросив Данію долучитися до її роботи.  

Також сторони приділили окрему увагу європейській та євроатлантичній інтеграції України. Дмитро Кулеба та Йеппе Кофод позитивно оцінили підсумки Саміту Україна-ЄС 6 жовтня. Глава МЗС Данії підтвердив налаштованість Копенгагена на подальшу підтримку реформ у нашій країні та запевнив у непохитній підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

Довідково

За підсумками І півріччя 2020 року, загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною і Данією склав 313,98 млн. дол. США. Український експорт у порівнянні з відповідним періодом 2019 року зменшився на 16,7% та склав 191,14 млн. дол. США. Імпорт зменшився на 17,7% та склав 122,84 млн. дол. США. Позитивне сальдо двосторонньої торгівлі товарами та послугами за цей період склало 68,3 млн. дол. США. Зменшення загальних показників двосторонньої торгівлі відбулося на тлі світової економічної кризи та зниження економічної активності через COVID-19.