ЦВК вперше в історії співпрацюватиме з Радою Європи

Центральна виборча комісія уклала перший в історії ЦВК Меморандум про співпрацю з Радою Європи. Його підписанти мають намір співпрацювати у напрямах зміцнення можливостей ЦВК організовувати та проводити виборчий процес у відповідності до європейських виборчих стандартів та належних практик, а також посилення спроможностей Комісії щодо навчання різних учасників виборчого процесу, включаючи виборців.

Як повідомляється на сайті ЦВК, документ було підписано під час робочого ознайомчого візиту делегації Центральної виборчої комісії до штаб-квартири Ради Європи у Стразбурзі 6-7 грудня.

Зазначається, що Меморандум сприятиме створенню та започаткуванню діяльності регіональних відділень Комісії, розробку нормативної бази їх функціонування. А також – використання нових технологій у виборчому процесі відповідно до європейських виборчих стандартів та належних практик; подальше удосконалення якості списків виборців і реєстрації виборців тощо.

Також, під час візиту представників ЦВК у штаб-квартиру РЄ сторони обговорили підготовку та проведення майбутніх виборів Президента України та народних депутатів України, які заплановані на 2019 рік, а також питатання проведення місцевих виборів у 2020 році.

Візит делегації ЦВК на чолі з її головою Тетяною Сліпачук до Стразбургу відбувся за ініціативи та на запрошення Генерального директорату з питань демократії Ради Європи.

Підготовлено за матеріалами Центральної виборчої комісії України

Більше інформації читайте за посиланням.