ЦНАПи продовжують функціонувати під час реорганізації райдержадміністрацій

 

Усі Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) при районних державних адміністраціях працюватимуть до 2022 року. Вони функціонуватимуть доки ЦНАПи при відповідних органах місцевого самоврядування не розпочнуть свою роботу.

По це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

З 2020 року розпочався процес реорганізації районних державних адміністрацій (РДА).

320 РДА реорганізуються через приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів. Водночас, із 40 РДА утвориться 13 РДА в нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація.

«Доступні та якісні адмінпослуги для громадян — один із пріоритетних напрямків Мінцифри. Ми працюємо над тим, щоб всі ЦНАП під час реорганізації РДА були збережені. Центри працюватимуть у звичному режимі, зокрема, як територіальні підрозділи РДА новоутворених районів» — зазначила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації.

Довідково: 

Відповідно до Закону від 3 листопада 2020 року № 943-IX  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі” ЦНАП, утворені при РДА, продовжують функціонувати до початку роботи ЦНАП, утворених відповідними міськими, селищними радами.

Відповідно до постанови КМУ від 18 квітня 2012 року № 606 ”Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій” у структурі РДА серед структурних підрозділів щодо здійснення виконавчої влади передбачено підрозділ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП.