Анбандлінг необхідний для перетворення Укрзалізниці на прибуткову компанію, – голова правління

Розділення Укрзалізниці на чотири функціональні бізнес-вертикалі має відбутися в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС та є необхідним кроком на шляху перетворення компанії на прибутковий бізнес. Про це заявив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак, повідомляє прес-служба УЗ. 

«У нас є зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС здійснити анбандлінг – розділити Укрзалізницю на чотири функціональні вертикалі. Вони, в свою чергу, мають стати окремими компаніями: вантажна, пасажирська, інфраструктурна, та заводи, виробництво», – повідомив Володимир Жмак.

Оскільки зараз в компанії все змішано, то це заважає визначити рентабельність окремих сегментів – вантажного, пасажирського чи інфраструктурного.

«Тому, безсумнівно, щоб розуміти, що потрібно робити далі, які потрібні інструменти, щоб зробити з Укрзалізниці прибутковий бізнес, а не збитковий, нам потрібно розділити ці напрямки на самостійні вертикалі», – зазначив Володимир Жмак.

Він також додав, зокрема, що у рамках цього процесу на шляху до перетворення Укрзалізниці в холдингову компанію менеджмент компанії прагне, щоб збиткові пасажирські перевезення стали бодай самоокупними, оскільки зараз вони здійснюються за рахунок дотацій від вантажних перевезень. Для цього Укрзалізниця має намір укладати публічні договори на перевезення пасажирів у приміському сполученні з органами центральної та місцевої влади, крупними підприємствами, які зацікавлені в своєчасному прибутті на роботу своїх працівників. У рамках таких договорів Укрзалізниця надаватиме замовнику нові модернізовані електрички з усіма сучасними умовами перевезення пасажирів.