2019 рік оголосили Роком української культури в Австрії

В Австрії 2019 рік проголосили Роком української культури, у межах якого організують низку культурних заходів у п’яти містах країни. За словами Посла України в Австрії Олександра Щерби, проводитиме його як новостворена команда Українського інституту так і безпосередньо Посольство.

“Рік проголошений. Минулого тижня Уряд прийняв рішення, що рік буде проводити молода команда Українського інституту. На проект виділені серйозні кошти”, – написав посол на своїй сторінці у  соціальній мережі Facebook.

Він повідомив, що Посольство запланувало декілька масштабних заходів, серед яких головні вечір, присвячений Василю Вишиваному 31 січня, участь у фотовиставці FotoWien у березні, великий концерт української музики в зальцбурзькому "Моцартеумі" 23 квітня, концерти Дах Дотерс та Даха Браха у Відні, Лінці та Інсбруку.

Крім того, заплановано проведення Днів українського кіно у Відні (орієнтовно травень-червень), а також інші заходи: Vienna Fashion Week у вересні, стенд України на віденському книжковому ярмарку у листопаді, літературний фестиваль "Україна" в Інсбруку восени, концерт духовної музики у соборі Св. Штефана 12 листопада, концерт українських виконавців у Золотому залі Musikverein 11 грудня.

"Ці заходи - наші, сподіваюся, із фінансуванням, хоча б частковим, Українського інституту. Решта - це УІ", - додав Олександр Щерба.

Довідково:

Український інститут створили у червні 2017 року. Свою роботу він розпочав у серпні 2018 року. Місія інституту – сприяння кращому розумінню та гідному ставленню до України за кордоном, а також – створення  можливостей для взаємодії українців з міжнародною спільнотою; системне представлення України на світовій арені засобами культури, реалізація державної політики у сфері культурної дипломатії та захист національних інтересів в умовах інформаційної війни. Організація належить до сфери управління МЗС України.