11 лютого в Брюсселі відбудеться засідання Ради асоціації Україна-ЄС

11 лютого в Брюсселі відбудеться 7-ме засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Про це повідомляється на Урядовому порталі. 

Українську делегацію очолюватиме Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, сторону Європейського Союзу – Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель. У засіданні також візьме участь Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї.

Засідання Ради асоціації відбуватиметься у розвиток домовленостей, досягнутих під час 22-го Саміту Україна-ЄС (6 жовтня 2020 р., м. Брюссель). Передбачається узгодження низки подальших спільних кроків для практичної реалізації домовленостей Саміту, багато з яких є досить амбітними та комплексними. Йдеться, зокрема, про запуск процесу всеохоплюючого огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію, подальшого просування з питань цифрової економіки, зеленого курсу, укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA), а також визначення конкретних часових термінів проведення першого засідання кібердіалогу Україна-ЄС у 2021 році.

У рамках засідання також обговорять прогрес в імплементації Угоди про асоціацію, реалізацію широкого порядку денного реформ в Україні та визначать спільні кроки, спрямовані на подальший розвиток політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.

Окрему увагу буде приділено протидії триваючій збройній агресії Росії, а також безпековій та гуманітарній ситуації, передусім у контексті пандемії COVID-19, на тимчасово окупованих територіях в Криму та на сході України.

За результатами засідання буде ухвалена спільна заява.