Макрофінансова допомога

Макрофінансова допомога ЄС (МФД) надається для підтримки макроекономічної стабільності України.

В рамках МФД кошти виділяються для зменшення зовнішнього фінансового тиску на Україну, поліпшення її платіжного балансу та забезпечення бюджетних потреб, а також підсилення її позиції за валютними резервами. Україна вже отримала кошти в рамках 4х програм МФД. Перший міжнародний договір загальним обсягом 610 млн. євро (МФД І) укладено у квітні 2013 р., другий міжнародний договір (МФД ІІ) на суму 1 млрд. євро – у травні 2014 р., третій із загальним бюджетом 1,8 млрд. євро – у травні 2015 р., четвертий (1 млрд. євро) у вересні 2018 року.

Загальні умови виплати траншів в рамках МФД обумовлені задовільними оцінками співробітництва нашої держави з Міжнародним валютним фондом та виконання попередніх вимог програм підтримки МВФ.

Окрім цього, в рамках МФД погоджується окремий пакет попередніх умов, які передбачають проведення структурних реформ у цілій низці секторів економіки та державного управління від реформування системи управління державними фінансами до реформи енергетичного сектору, податкової системи тощо.

На сьогодні для України відкрито участь в рамках четвертої програми МФД. Обидва транші програми обумовлені необхідністю реалізації структурних реформ (6 умов для першого траншу і 12 для другого) у наступних секторах:

  • управління державними фінансами;
  • належне урядування та боротьба з корупцією;
  • секторальні реформи та державні підприємства;
  • соціальна політика.

За результатами оцінки результатів виконання умов першого траншу четвертої програми МФД у 2018 році до державного бюджету залучено 500 млн. євро.