Макрофінансова допомога

Макрофінансова допомога (МФД) ЄС надається для підтримки макроекономічної стабільності України.

В рамках МФД кошти виділяються для прямої бюджетної підтримки, тобто, для покриття поточного дефіциту консолідованого бюджету і для поповнення золотовалютних резервів Національного банку України. Україна вже отримала кошти в рамках трьох програм МФД ЄС.

Перша програма, загальним обсягом 610 млн. євро (МФД І), була укладена у квітні 2013 р., друга програма (МФД ІІ) на суму 1 млрд. євро – у травні 2014 р., третя програма загальним обсягом 1,8 млрд. євро – у травні 2015 р.

Надання МФД ЄС Україні здійснюється за умови успішного співробітництва нашої держави з Міжнародним валютним фондом та задовільного виконання попередніх вимог програм фінансової підтримки МВФ.

Окрім цього, в рамках МФД погоджується окремий пакет попередніх умов, які передбачають проведення реформ у цілій низці секторів економіки та державного управління від реформування системи управління державними фінансами до реформи енергетичного сектору, податкової системи тощо.

Виплати в рамках зазначених програм здійснюються рівномірними траншами за умови виконання українською стороною передбачених програмами МФД попередніх умов.