Сертифікат EUR.1

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС у рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно підтвердити походження товару з України та отримати сертифікат із перевезення товарів форми  EUR.1.

Сертифікат форми  EUR.1 видається з 1 січня 2016 року митними органами України безоплатно на кожну партію товару при експорті товарів з України до країн ЄС. Термін дії сертифіката складає 4 місяці. Товари, що експортуються до країн ЄС, повинні відповідати вимогам Протоколу 1 до Угоди про асоціацію щодо походження товарів.   

Митні підрозділи Державної фіскальної служби України видають сертифікати за формою EUR.1 на товари українського походження, що експортуються до країн ЄС, у відповідності до Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Наказ Мінфіну №1142 від 18.11.2021). Цей порядок аналогічний тому, що діє в європейських країнах, і передбачає спрощення експорту до ЄС з одночасним посиленням відповідальності експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару.

Сертифікат EUR.1 дозволяє товарам українського походження після їхнього ввезення на територію ЄС користуватися умовами преференційної торгівлі - до них застосовуються пільги зі сплати мита (див. інформацію про ставки ввізних мит ЄС). При цьому існують випадки, коли наявність сертифіката форми EUR.1 для отримання преференційного доступу на ринок ЄС не вимагається:

  • експортер має статус уповноваженого (схваленого);
  • загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6 000 євро - у цьому випадку експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі;
  • в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції та квот).

На веб-сайті Державної фіскальної служби можна ознайомитися з такою інформацією:

  • порядком видачі сертифікатів походження EUR.1;
  • методичними рекомендаціями з оформлення та заповнення граф сертифікатів з перевезення (походження) товарів з України за формою EUR.1 
  • зразком бланка сертифіката з перевезення товару з України за формою EUR.1, затвердженого Угодою (скачати)
  • формою заяви для видачі сертифіката з перевезення товару з України за формою EUR.1 (скачати)
  • переліком і адресами підрозділів митниць ДФС, які здійснюють оформлення та видачу сертифікатів із перевезення товарів форми EUR.1

Для оперативного вирішення проблемних питань оформлення та заповнення сертифікатів із перевезення товарів з України за формою EUR.1  звертатися за телефонами ДФС:

(044) 247-28-05,

(044) 247-27-70

або на поштову скриньку:

[email protected]