Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від комунікаційної команди Офісу Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 6 квітня в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу зафіксували 68 нових випадків.
Україна та Європейський Союз об’єднають зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19
Україна та Європейський Союз об‘єднають зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19 та її негативними наслідками. Про це домовились Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з Послом Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом.
Перший пакет допомоги від ЄС – 80 млн євро – використають для підтримки української системи охорони здоров’я та економіки, зокрема, малих і середніх підприємств, які найбільше постраждали від пандемії коронавірусу.
Україна готова підтримати країни ЄС медичним спиртом, коли забезпечить внутрішній ринок. Докладніше
02.04.2022
Вадим Пристайко: Уряд підтвердив незмінність курсу на ЄС і НАТО
Серед основних пріоритетів затвердженої 2 квітня Програми діяльності Уряду – незмінний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, втілення Цілей сталого розвитку.
“Україні потрібен план реагування на надзвичайні ситуації для подолання пандемії COVID-19, її економічних та соціальних наслідків. Програма, схвалена Урядом, дає нам такий план. Ми зосереджуємось на нагальних потребах, але не знімаємо фокус уваги зі стратегічних пріоритетів, включаючи цілі сталого розвитку”, – коментує документ Віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.
Спрощене отримання безплатної правової допомоги та дешевші ліки для українців
Законопроєкти, які пропонують такі нововведення, на засіданні в онлайн режимі розглянув Комітет з питань інтеграції України до ЄС. Низка законопроєктів була визнана такою, що не суперечить що не суперечать праву ЄС та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію:
- №2563-1 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель.
- №3176 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу.
- №3215 про внесення змін до статті 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо надання інформації з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
- №3221 про внесення змін до деяких законів України стосовно покращення інвестиційного клімату щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність.
- №2806 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав людини, зокрема, права на ефективне урядування. Детальніше
03.04.2022
Надання безкоштовної правової допомоги стане доступнішим для вразливих вертств населення
Проєкт закону, який має спростити процедуру отримання такої допопоги, зараз на опрацюванні Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Це законопроєкт №3215 про внесення змін до статті 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Документ пропонує зміни до законодавства, які дозволять державним органам та установам надавати одне одному потрібні довідки самостійно, без участі клієнта. Тобто центр надання безоплатної правової допомоги усі дані про людину зможе отримати онлайн, безпосередньо від державних органів. Детальніше
02.04.2022
Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики
Усі законопроєкти, акти Кабінету Міністрів та інших центральних органів виконавчої влади у сфері енергетики проходитимуть обов’язкову експертизу Європейської Комісії для підтвердження їхньої відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС.
У червні минулого року Верховна Рада ратифікувала оновлений Додаток XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цей документ зобов’язує Україну отримувати висновки Європейської Комісії щодо законопроєктів, які будуть надходити на розгляд Верховної Ради у сфері енергетики. У разі, якщо вони не відповідатимуть праву ЄС, їхнє ухвалення, відповідно, буде суперечити зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію. Детальніше про процедуру та корисні інфографіки за посиланням.
Більшість українців підтримують вступ в ЄС та НАТО
51,6% українців підтримують євроінтеграційний курс України. Проти вступу до Євросоюзу 26% українських громадян. Ще 22,4% наразі не визначилися.
Такими є результати всеукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Опитування проводили у лютому 2020 року. В ньому взяли участь понад 2 тисячі респондентів з усіх регіонів України, крім Криму. Докладніше
03.04.2022
Медичні заклади Донеччини та Луганщини отримали допомогу від ЄС та ООН для боротьби з коронавірусом
Медики Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги отримали сотню комплектів протиепідемічного одягу для бригад швидкої допомоги. Ці комплекти придбала ПРООН за кошти Європейського Союзу.
Крім того, медзаклади Донецької та Луганської областей отримали понад 70 літрів високонцентрованого антисептичного засобу. Докладніше
03.04.2022
Мінцифри запустило портал державних послуг Дія
Міністерство цифрової трансформації сворило портал Дія: https://diia.gov.ua/. Наразі тут можна відкрити власну справу, оформити допомогу при народженні дитини, отримати необхідну довідку, перевірити дані про себе в державних реєстрах. Загалом доступні 27 публічних послуг.
До 2024 року Мінцифри планує оцифрувати 100% послуг, які надає держава. Докладніше
02.04.2022
Як системам охорони здоров’я протистояти коронавірусу: рекомендації Європейської комісії
Європейська комісія опублікувала рекомендації для урядів, які допоможуть системам охорони здоров’я зберегти стійкість та спроможність у боротьбі з COVID-19. Рекомендації розроблені для країн-членів ЄС і країн-партнерів, зокрема для України. Документ: https://bit.ly/3bWeev0
Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні
Опубліковано 38-й випуск огляду розробок у законодавстві ЄС та його правовому аналізі, а також розробок щодо адаптації законодавства ЄС в Україні. Цей випуск охоплює період 1-31 березня 2020. Документ за посиланням
Проєкт Європейського Союзу House of Europe пропонує гранти на переклад. В Україні ТОВ, ФОП або громадська організація в Україні може отримати грант на переклад, якщо не вистачає фінансування на переклад художньої або науково-популярної книжки. Грант покриє до 70% видатків на публікацію. Проєкт підтримує переклади більш ніж 50 мовами країн ЄС і національних меншин України. Можна перекласти книгу з однієї з них українською або український книжку — мовою ЄС. Дедлайн 29 квітня. Детальніше
Грантовий конкурс: оцінка потреб у навичках та знаннях, необхідних в енергетичній галузі для кращої підготовки ринку праці та реагування на поступовий розвиток енергетичного сектора України з урахуванням відновлюваних джерел енергії. Енергетичний сектор України стрімко реформується відповідно до цілей, поставлених Енергетичною стратегією України на період до 2035 року. Ключовою метою Стратегії є інтеграція до європейських енергетичних ринків. Цей аналіз необхідний для оцінки прогалин між існуючими можливостями освіти, потребами ринку праці та потребами потенційних роботодавців в енергетичному секторі. Усі пропозиції мають надійти до 14 травня 2020 року. Детальніше