Євроінтеграційний дайджест

Євроінтеграція є пріоритетом номер один для Уряду України. Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала запобіжники розвороту України від курсу на ЄС і НАТО. Майбутнє Європи не може ґрунтуватися на нерішучості та неоднозначності, особливо щодо східних сусідів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Східному партнерству» – 10 років. За майже 2 роки «безвізу» українці здійснили понад 33 млн поїздок до країн ЄС і Шенгенської зони. Закарпаття - лідер за часткою експорту товарів до ЄС. Агроторгівля між Україною та ЄС продовжує зростати.

Президент підписав Указ, який закріплює задачі всіх органів влади на виконання стратегічного курсу щодо зближення з ЄС і НАТО. Оновлення енергетичного Додатка до Угоди про асоціацію з ЄС посилить позиції України у переговорах з РФ. Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала народних депутатів пришвидшити ухвалення законопроектів для започаткування «промислового безвізу». Парламент зробив крок назустріч “промисловому безвізу”. Верховна Рада може ухвалити значну частину євроінтеграційних законів у сфері транспорту за один день. Польща стала найбільшим імпортером українських товарів.

Президент підписав Указ, який закріплює задачі всіх органів влади на виконання стратегічного курсу щодо зближення з ЄС і НАТО. За підтримки ЄС у громадах створять та модернізують ще 150 ЦНАПів. Київ залучить кредитні кошти ЄБРР на модернізацію тепломереж. Євросоюз приймає заявки на премію ЄС зі сталої енергії для країн Східного Партнерства.

Україна гармонізувала понад 90% стандартів з нормами ЄС. Потяг Київ-Варшава потрапив до списку найкращих маршрутів у Європі за версією CNN. Через українсько-румунський державний кордон відкриють новий міжнародний пункт пропуску. ЄС та ПРООН запускають новий проект з протидії змінам клімату в Україні.

Експорт продукції аграрного сектору зріс майже на чверть. Нафтогаз та п’ять європейських операторів разом працюватимуть над анбандлінгом української ГТС. Україна та партнери з ЄС співпрацюватимуть у сфері водневої енергетики. У червні Україна та Словаччина запускають регулярний потяг Кошице-Мукачево.

У Парламенті зареєстрували законопроект про "промисловий безвіз". "Бориспіль" увійшов у трійку лідерів в рейтингу аеропортів Східної Європи. Одеський аеропорт розпочинає співпрацю з авіакомпанією Ryanair. Президент підписав Стратегію екологічної політики України до 2030 року.

Уряд Королівства Данія надасть Україні безвідсоткові позики для фінансування проектів у сферах відновлювальної енергетики, енергоефективності, водопостачання та очищення стічних вод. За період співпраці з Україною Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) профінансував 62 проекти на загальну суму майже 6 млрд євро. Київ отримає 320 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на міський транспорт і модернізацію інфраструктури в межах програми «Зелені міста». Українська бюджетна авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила чотири регулярні рейси з Харкова та Запоріжжя в Барселону (Іспанія), Ларнаку (Кіпр) та Ріміні (Італія). Українсько-німецька компанія «2К» відкрила у Хмельницькому завод з виробництва побутової хімії, мийних засобів та косметики.

ЄС запровадив санкції проти восьми росіян за агресію біля Керченської протоки. Європейський парламент проголосував за резолюцію про майбутні відносини ЄС з Російською Федерацією. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз в межах спільної ініціативи запускають в Україні кредитну лінію EU4Business-EBRD, призначену для фінансування проектів малих і середніх підприємств (МСП). Латвійська авіакомпанія АirBaltic з 31 березня відновлює рейси за маршрутом Рига-Одеса-Рига.

Країни ЄС вийшли на перше місце з-поміж ринків збуту української агропродукції. Україна отримає 1 млн 200 тис євро від Уряду Чеської Республіки на модернізацію освітньої системи. Міжнародний аеропорт "Бориспіль" 31 березня після майже шестирічної перерви відкриває термінал F, який орієнтований на роботу з лоукостерами. За підтримки "U-LEAD з Європою" через дев’ять місяців у громадах України запрацюють понад 120 ЦНАПів.

Україну та Грузію визнали лідерами з-поміж шести країн Східного Партнерства за показниками демократичних реформ та євроінтеграції. Український Парламент 28 лютого у першому читанні ухвалив за основу законопроект №7473 щодо змін до Митного кодексу, який, зокрема, передбачає запровадження авторизованого економічного оператора (АЕО) на митниці, аналогічного тому, що функціонує в ЄС. У 2018 році Італія, Угорщина та Польща стали лідерами з імпорту тканин українського виробництва.

"Немає Європи без України", — наголосив Президент Європейської Ради Дональд Туск під час участі у спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії РФ проти України. 21 лютого набув чинності Закон України про зміни до Конституції щодо курсу на вступ до ЄС і НАТО. Європейський інвестиційний банк готовий долучитися до проектів, спрямованих на допомогу українському Приазов'ю. Двостороння торгівля між Україною та Великою Британією у 2018 році досягла суми $2,5 мільярдів, що на 7,6% більше, ніж у 2017 році.

Підписатися на дайджест