Моніторинговий звіт «Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року»

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) презентувала моніторинговий звіт «Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року».

В 2020 році експерти УНП ФГС СхП в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом, проаналізували виконання «20 очікуваних досягнень Східного партнерства» за період від 16 вересня 2019 року до 1 вересня 2020 року та поставили різні оцінки щодо стану виконання у цих сферах, в тому числі у сфері верховенства права, антикорупційної інфраструктури та реформи державного управління.

У 2019-2020 роках найбільшого поступу Україні вдалося досягти у сферах «Прогалини в доступі до фінансів та фінансової інфраструктури», «Безпека», «Дослідження та інновації» та «Європейська школа Східного партнерства». Ці сфери отримали максимальну оцінку (+++) від профільних експертів, які їх аналізували. Найнижчу оцінку (+) отримала сфера “Енергоефективність, використання відновлювальної енергії, а також зменшення викидів парникового газу”.

Представники державних органів влади, які виступали на заході презентації моніторингового звіту, виступили із спільним баченням майбутнього формату Східного Партнерства – він повинен надавати перспективу отримання членства в ЄС для тих країн, які демонструють успіхи у виконанні завдань та наближенні законодавства. Таку думку висловили: Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, Зоряна Макаруха, керівниця експертної групи з діалогу високого рівня Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, та Марина Михайленко, директор Департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України.

Моніторинговий звіт «Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року» за посиланням.

Довідково

З 2017 року Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) готує щороку моніторинговий звіт «20 ключових досягнень Східного партнерства до 2020 р.». Експерти платформи аналізують динаміку досягнення Україною поставлених завдань, надаючи особливу увагу інституційним та процесуальним змінам, відкритості та інклюзивності процесу.