Україна досягла прогресу у 15 з 17 Цілей сталого розвитку у 2019 р. – Ольга Стефанішина

Україна досягла прогресу у 15 з 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР) у 2019 р. Такі дані наводяться у Добровільному національному огляді щодо досягнення ЦСР в Україні. Про це повідомила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час відеозвернення до учасників Політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку під егідою ЕКОСОР у м. Нью-Йорк.

«Уряд України розуміє цінність принципу «ніхто не має залишитися позаду». Ми розглядаємо Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року, як шлях до трансформації України у сильну та конкурентоспроможну демократію. Досягнення Цілей сталого розвитку є двигуном європейській інтеграції України. У 2019 згідно з указом Президента України ЦСР розглядаються як орієнтири для стратегічних документів, бюджету.  Усе це сприятиме ефективному використанню наявних ресурсів. Україна також прагне долучитися до глобальних зусиль у розробці Дорожньої карти з науки, технологій та інновацій для досягнення Цілей сталого розвитку», – зазначила Віцепрем’єрка.

Стефанішина наголосила, що досягнення ЦСР потребує справжнього партнерства між Урядом, бізнесом, громадянським суспільством та експертами. Розширення ролі соціально відповідального бізнесу в Україні буде одним з викликів у найближчі роки.

Віцепрем’єрка також акцентувала увагу учасників Форуму, що сталий розвиток можливий виключно за умови неухильного дотримання норм і принципів міжнародного права, включаючи гуманітарне право.

«Надзвичайно сумно бачити, що у Добровільному національному огляді, представленого Російською Федерацією міститься посилання на дані з тимчасово окупованого українського Криму. Я вважаю, що цей Форум та його результати повинні суворо керуватися Хартією ООН та відповідними рішеннями Генеральної Асамблеї, які гарантують територіальну цілісність та суверенітет держав-членів», – наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

 Довідково

У вересні 2015 року у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку. За його підсумками було затверджено 17 Цілей сталого розвитку, які ще називають «Глобальними цілями». Це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі. Серед 17 цілей: подолання бідності та голоду, міцне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода та належні санітарні умови тощо. Цілі є взаємопов'язаними — ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов'язаних із іншими. 

Україна зобов’язалась здійснити Добровільний національний огляд щодо досягнення Цілей сталого розвитку та представити його під час Політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку під егідою ЕКОСОР 10-17 липня 2020 року у м. Нью-Йорк.