Ольга Стефанішина: Рівність прав та можливостей жінок і чоловіків – одна з основних умов успіху євроінтеграційних процесів та реформ

11 вересня відбувся Урочистий захід з нагоди приєднання України до «Партнерства Біарріц», в якому взяли участь дружина Президента Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посли країн Групи семи (G7) та Швеції, а також представники міжнародних організацій.

За ініціативи першої леді Олени Зеленської в грудні 2019 року Україна розпочала процес приєднання  до «Партнерства Біарріц», співпраця в рамках якого примножить впровадження найкращих практик в сфері гендерної рівності в Україні. Процес приєднання завершився, коли Україна отримала відповідного листа Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки.

Під час урочистого заходу перша леді наголосила: «Це важливий крок для України на шляху до встановлення рівності в широкому сенсі – незалежно від статі, віку, культурних, фізичних або ментальних відмінностей. Досвід і підтримка країн – учасниць та експертиза, зібрана в межах «Партнерства Біарріц», безумовно, стануть величезною допомогою в роботі над створенням рівних можливостей для всіх українців».

Зі свого боку Ольга Стефанішина підкреслила: «Нерівність в будь-яких формах не тільки принизлива для суспільства, а й гальмує його розвиток. Приєднання України до «Партнерства Біарріц» означає, що ми активізуємо наші зусилля для досягнення гендерної рівності, тобто рівності між чоловіками та жінками. Ми також заявляємо про себе як про невід’ємного учасника загальноєвропейського цивілізаційного процесу».

Відповідно до рекомендацій в рамках Партнерства Уряд України бере на себе зобов’язання щодо подолання нерівності у різних проявах:

  • Чоловіки теж зможуть брати відпустку при народженні дитини;

  • Зменшення розриву в оплаті праці чоловіків та жінок;

  • Домашнє насильство перестане бути замовчуваною «приватною справою» - держава буде реагувати на такі випадки, вести превентивну політику та допомагати постраждалим;

  • Зміна державних будівельних норм призведе до появи інфраструктури, дружньої до сімей з дітьми та маломобільних груп;

  • Гендерний компонент буде інтегрований в освітній процес, щоб нові покоління українців виростали з нульовою толерантністю до будь-якої дискримінації.

Нагадаємо, нещодавно Уряд ухвалив постанову, якою створив Комісію з питань координації державної гендерної політики. Така Комісія дозволить синхронізувати дії органів влади для забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя. Комісію очолила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.