Мінцифра та МВС співпрацюють з Радою Європи щодо протидії насильству над дітьми

16 липня Міністерство цифрової трансформації  долучилось до проєкту Ради Європи «Протидія насильству щодо дітей в Україні», який є продовженням попереднього проєкту Ради Європи з протидії насильству щодо жінок та дітей. Водночас МВС продовжує співпрацю з Радою Європи в рамках проєкту.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації та Міністерство внутрішніх справ.

Мета даного проєкту — забезпечити підтримку державним структурам, фахівцям та організаціям громадянського суспільства, які працюють у сферах протидії сексуальній експлуатації та насильству щодо дітей, у тому числі в цифровому середовищі. 

Розширення Інтернет-можливостей одночасно створює ризики, які становлять загрозу життю та здоров’ю дітей: сексторшн, кібергрумінг, кібербулінг, використання дітей у виробництві порнографічних продуктів.

Для посилення заходів у сфері безпеки та захисту прав дітей Мінцифра спільно з МВС розробляють Національну стратегію із захисту дітей у цифровому середовищі та активно працюють над змінами в законодавстві для криміналізації кібергрумінгу, зберігання дитячої порнографії без мети збуту та впровадження найвищих міжнародних стандартів в цій сфері. 

Спільні зусилля з міжнародними партнерами, Офісом Ради Європи, громадськими організаціями та міжвідомча взаємодія дозволять захистити дітей в онлайн-просторі.