12 ОДА сформували рейтинги енергоефективності будівель у рамках пілотного проєкту Мінрегіону та GIZ

Міністерство розвитку громад та територій України розпочало пілотний проєкт з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель у 12 обласних державних адміністраціях України (ОДА). До бази даних включені ті будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

«Цифровізація сфери енергоефективності будівель на сьогодні в практичному сенсі наближає політику енергоефективності до європейського виміру. Цей Проєкт є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприятиме впровадження систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору. Плануємо, що найближчим часом він розшириться на інші області», – зазначив Перший заступник Міністра Василь Лозинський.

Відповідальні особи на місцях пройшли відповідне навчання від Проєкту GIZ та взяли участь у формуванні бази будівель та відстеження енергоспоживання будівель. Наразі база налічує 6293 об’єкти з 408 населених пунктів згідно списків наданих ОДА.

Водночас Мінрегіон розробляє механізми розвитку бази будівель, а також напрацьовує шляхи для розширення обсягів охоплення громадських будівель та долучення нових категорій відань.

З рейтингами енергоефективності будівель можна ознайомитися на офіційних сайтах 12 обласних державних адміністрацій:№п/п

     ОДА

1.

Сумська

2.

Миколаївська

3.

Полтавська

4.

Житомирська

5.

Чернівецька

6.

Херсонська

7.

Рівненська

8.

Кіровоградська

9.

Львівська

10.

Донецька

11.

Вінницька

12.

Івано-Франківська

 

Довідково 

Проєкт виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також для імплементації статті 5 «Показова роль будівель органів державної влади» Директиви 2012/27EU Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2022 №732 «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

Проєкт реалізується за підтримки Проєкту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ)